II . МЕТА, ЗАВДАННЯ І ФОРМИ ДІЯЛЬНОСТІ

Категорії розділу

Міні-чат

Вітаю Вас, Гість · RSS 25.08.2019, 21:49

С Т А Т У Т

Національної спілки письменників України

II . МЕТА, ЗАВДАННЯ І ФОРМИ ДІЯЛЬНОСТІ

•  Основною метою діяльності НСПУ є сприяння професійній діяльності письменників України, захист їхніх авторських та громадянських прав; відстоювання честі, гідності, доброго імені літератора, охорона його творчих і соціальних інтересів, його творчої спадщини у державних органах, громадських організаціях, а також у судах; боротьба з утисками творчої свободи письменників, проти переслідування їх за політичні, національні, релігійні переконання, за дотримання тих чи інших творчих, естетичних принципів.

•  НСПУ піклується про освоєння, збереження і поширення надбань української літератури і мистецтва, а також набутків літератури і мистецтва інших етносів України, сприяє перекладові творів української літератури іншими мовами і перекладові творів літератури інших народів українською мовою. НСПУ сприяє розвиткові й захистові української мови, збереженню духовної спадщини минулого.

2.3. НСПУ може співпрацювати на договірних засадах з письменницькими організаціями, що діють за межами України, здійснювати прямі міжнародні зв'язки із зарубіжними організаціями та асоціаціями письменників.

НСПУ здійснює свою міжнародну діяльність на основі міжнародних договорів України, Закону "Про професійних творчих працівників та творчі спілки", інших законів України. НСПУ може безпосередньо здійснювати діяльність за межами України в інтересах держави та Спілки.

•  НСПУ в рамках чинного законодавства і в межах своєї компетенції бере участь у громадсько-політичному житті України. НСПУ відстоює принципи демократії, свободи слова, совісті, політичних поглядів і творчих методів, вважає, що свобода творчості несумісна з адміністративним втручанням держави чи будь-якої політичної партії у справи НСПУ.

•  НСПУ в установленому порядку видає газети, журнали, інформаційні матеріали, здійснює видавничу діяльність через власні видавництва, може займатися спільною видавничою діяльністю з зарубіжними українськими літераторами, зарубіжними видавництвами і видавничими фірмами, а також фондами і організаціями, пропагує у різних формах творчі надбання української літератури, співпрацює із засобами масової інформації.

•  НСПУ проводить творчі семінари, конференції, симпозіуми, різні літературні свята, фестивалі, ювілейні, громадсько-політичні заходи, міжнародні зустрічі письменників з метою розвитку культурного співробітництва, духовного взаємозбагачення народів.

•  НСПУ може входити у встановленому порядку до інших громадських організацій, кооперуватися з творчими спілками з метою здійснення своїх статутних цілей.

•  НСПУ вважає одним із своїх головних завдань плекання талантів, поповнення своїх рядів молодою творчою зміною, дбає про її творчу і соціальну захищеність. З цією метою НСПУ бере під свій правовий, творчий і моральний захист літературні асоціації та об'єднання на території України, що виявляють бажання співпрацювати зі Спілкою.

•  НСПУ оголошує творчі конкурси, запроваджує, присуджує літературні премії, висуває своїх кандидатів до урядових нагород та почесних звань, на здобуття премій в установленому порядку.

•  НСПУ входить з пропозиціями до органів державної влади і управління України з питань своєї діяльності, може брати участь у виробленні рішень органів державної влади та управління.

•  НСПУ є спадкоємцем розміщених на території України майна, майнових комплексів та об'єктів нерухомості, інших матеріальних і фінансових ресурсів, підприємств і друкованих органів Спілки письменників України, яка діяла станом на 24 серпня 1991 року як республіканська організація згідно зі Статутом колишньої Спілки письменників СРСР.

Copyright MyCorp © 2019
зв'язок з нами - literarylifekirovohrad@gmail.com  Літературний сайт Рукопис літературна Україна Студія Микола Джеря   Дух Волі - суспільно-політичне інтернет-виданняУкраїнські традиціїУкраїнська книга Просвіта Голод